SAUNA BIZ - producent saun

Wykonujemy sauny tradycyjne oraz sauny na wymiar. Oferujemy sauny fińskie, parowe i infrared.

  SAUNOWE ABC:

  SPRAWDZONA JAKOŚĆ:
 • W naszych saunach używamy sprzętu niemieckiej firmy EOS

  WSPÓŁPRACA:

Pobyt w saunie

Do sauny wchodzimy bez ubrania
Do sauny wchodzimy bez ubrania

Pośpiech udaremnia przyjemność kąpieli w saunie. Aby zaznać saunowego relaksu, powinniśmy zarezerwować sobie na nią co najmniej dwie bądź trzy godziny.

 • Po rozpaleniu ognia w piecu, podczas nagrzewania (40 min. do 1 godz.) mamy czas na przygotowanie ręczników (duży i maty), napojów i ewentualnych przekąsek na czas kąpieli.
 • Przed kąpielą najpierw dokładnie umyj ciało pod prysznicem.
 • Do sauny wchodzimy bez ubrania, z ręcznikiem - możemy na nim usiąść lub położyć się. Należy pamiętać o zdjęciu zegarka i biżuterii.
 • Im wyżej, tym cieplej, dlatego dla "początkujących" lepsze są najniższe ławki.
 • Nasze ciało powoli się nagrzewa. Jeśli powietrze jest zbyt suche, pole wodą kamienie. Możesz dodać do niej kilka kropli olejku eterycznego.

  W ciągu kilku sekund kabina sauny napełni się wilgotną, pachnącą parą. Zaczynamy się pocić. Jednorazowo w saunie przebywamy tak długo, jak długo nam to sprawia przyjemność. Jeśli przestaje tak być, kabinę trzeba opuścić. Strugi chłodnego potu na ciele, szczypanie nosa i ust, utrudnione oddychanie albo kołatanie serca to znak, że lepiej wyjść z sauny.

  Cała kąpiel powinna się składać z kilku sesji. Pierwsza powinna trwać kilka minut, pozostałe nie dłużej niż kwadrans.
  - Rozgrzane ciało schłodź pod prysznicem, zaczynając od stóp. Jeżeli mamy taką możliwość, wykąpmy się w jeziorze - doznania będą wspaniałe! Ale w przypadku początkujących saunowiczów woda nie powinna być lodowata.
  - Ponownie wchodzimy do sauny.
  - Te wszystkie czynności powtarzamy wiele razy.
  - Pobyt w saunie kończymy długim, chłodnym prysznicem.

  Na zakończenie kąpieli obowiązuje choćby kilkuminutowy relaks, najlepiej w pozycji leżącej, i uzupełnienie niedoboru płynów.